Mire jók az egyetemi rangsorok? konferencia a felsőoktatási teljesítmény méréséről

2012. december 5, szerda, 10.00 – 15.00
ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

A felsőoktatási rangsorok egyre fontosabb tényezői az egyetemek hazai és nemzetközi megítélésének. Magyarországon a sajtó és az intézmények egyaránt nagy figyelmet tanúsítanak az újabb és újabb listák iránt. A rangsor-kutatások és készítés vezető projektje az UnivPress-ranking, amelynek megvalósítói már a a sanghaji és taipei nemzetközi rangsor-konferenciákon is bemutatkoztak, az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportjához kapcsolódva folytatódik. Annak érdekében, hogy a magyar egyetemek információkat kapjanak a rangsorokban való mind eredményesebb szerepléshez, valamint a hazai és uniós rangsor-fejlesztések módszertani kérdéseiben érvényesüljenek a felsőoktatási kiválóság magyar tapasztalatai, konferenciát szervezünk. Itt az előadásokat a felsőoktatás minőségét értékelő legfontosabb szervezetek vezetői, a meghatározó rangsor-kutatók és az egyetemek vezetői vitatják meg a rangsor-készítés aktuális szakmai és felsőoktatás-politikai kérdéseit.

A konferencia programja itt olvasható.

A rendezvény nyilvános, részvételi szándékát kérem jelezze!

Információ: tudkomam@ppk.elte.hu

Médiatámogatók: